Derin Biliç Eğitimlerimiz

Bilinçaltı Sembol Dili

Bilinçaltı, bilinçli zihin gibi mantıklı ve analitik değildir. Hayal ile gerçek arasında ayrım yapmaz. Fikirleri bilinçli zihninize iletmek için sembollerin, resimlerin ve metaforların dilini kullanır. Bu nedenle, bilinçaltına fikirleri tanıtmak için aynı bir bilgisayar programlaması gibi sembol dili kullanılabilir.

Bilinçaltının gizemli kapıları açılarak insanların yaşadıkları sorunları anlatmalarına gerek kalmadan, sembollerin dili ile bilinçaltı okunabilir olmanın yanı sıra mucizevi sonuçlar da ortaya çıkmıştır. Bilinçaltı sembol dili eğitimi konuşmada, kendisini ifade etmekte güçlük çeken ya da anlatmak istemeyen insanları anlamak için de kullanılabileceği gibi, bu sistem mucizevi bir şekilde birçok rahatsızlığı, travmaları çözümlemede de kullanılmaktadır.

Bu eğitim ile başta kendiniz olmak üzere, çalışanlarınız, çocuklarınız, aileniz, ebeveynleriniz ve tüm canlıları iyileştirmek, bilinçaltını dönüştürmek, tanımak ve anlamak için bu eğitim eşi benzeri olmayan bir eğitimdir.

Saniyeler içinde şifalanmanın gerçekleştiğini ve daha fazlasını bu eğitimle öğrenebilir, eğitim sonunda hem uygulayıcı hem de eğitmen olma hakkına sahip olursunuz.

Sufi Theta Healting

ThetaHealing, 1994 yılında Vianna Stibal tarafından oluşturulan ve insanların sağlık, zenginlik veya sevgi hedeflerine ulaşmalarını engelleyen sınırlayıcı bilinçaltı inançlarını değiştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir kendi kendine yardım yöntemidir.

Theta Healing yaklaşık 1 saat süren seanslar esnasında beyin dalgalarının 4-7 devir frekansında yavaşlatılmasıyla kişinin hayatında kısır döngülere, değiştirmek istediği fakat bir türlü yol alamadığı sorunları yaşamasına neden olan bilinçaltındaki olumsuz inanç programlarının pozitif olanlarla yeniden programlanmasıdır ...

Thetahealing tekniği, artık bize hizmet etmeyen ve ihtiyacımız olmayan blokajlarımızı anda dönüştürdüğümüz meditasyona dayalı bir yöntemdir. Geçmiş deneyimlerimizin bizde yarattığı olumsuz durumları, engelleri, blokajları hızlıca yapılandırır. Kendi istediğimiz hayatı kurabilmemize yardımcı olur.

Hipnoterapi

Hipnoz, bakışla, sözle veya bazı yardımcı nesneler kullanılarak, telkin ile oluşturulan özel bir bilinç hâlidir. Bir başka deyişle bir trans hâlidir. Bu trans sırasında, kişi çevreden gelen tüm (ses, ışık, koku vb.) uyaranlara kendini kapatır veya aldırmazken, hipnoz yapan kişinin telkinlerini artmış bir dikkatle dinler, anlar ve gönüllü katılımla uygular.Hipnoz aracılığı ile (hipnoz sırasında) uygulanan tedavilere verilen genel isimdir.

Hipnoz nerelerde / hangi hastalıklarda kullanılabilir?

Genel Tıpta: Ağrıyı ortadan kaldırmak için (migren ve gerilim tipi baş ağrıları, kronik fiziksel ağrılı hastalıklar, trigeminal nevralji, ağrısız doğum, kanser ağrılarında), hipnoanestezi ile cerrahi girişimlerde (ameliyatlar, diş çekimi ve diş eti rezeksiyonlarında), psikosomatik hastalıklarda (astım, esansiyel hipertansiyon, psöriazis, ülser, ülseratif kolit, irritabl kolon, siğil tedavisinde),

Psikiyatride: Tik, kekemelik, enüresis noktürna (gece işemeleri), trikotilomani, yeme bozuklukları, obezite, psikojenik ağrı bozukluğu, konversiyon bozukluğu, cinsel işlev bozuklukları, sigara bağımlılığı, dissosiyatif bozukluklar, fobiler, panik bozukluğu, agorafobi, sosyal fobi, sınav kaygısı, travma sonrası stres bozukluğu…

Hipnoterapistlik bir uzmanlık mıdır?

“Hipnoterapistlik” adı verilmiş olan akademik bir uzmanlık alanı veya unvanı yoktur. Hipnoz yapmayı bilmek veya uygulamak bir kişiye hipnoterapist unvanını kazandırmaz. Asıl olan, hipnoz yapan hekimin tıp fakültesini bitirdikten sonra ihtisas eğitimini alarak hak kazandığı (kadın-doğum, cilt hastalıkları, iç hastalıkları, psikiyatri gibi) uzmanlıktır. Hipnoz ise, bu kişilerin kendi uzmanlık alanı içindeki hastalıkları tedavi etmek için gerekli olduğu zamanlarda kullandıkları bir “tedavi aracı” ve bir tekniktir.

ACSESS BARS UYGULAMASI

Access bars kafamızdaki 32 noktaya hafif dokunuşlarla yapılan bilinçaltı temizliği enerji çalışmasıdır. (sifa,cinsellik, para, farkındalık, yaratıcılık, beden gibi noktalar ) Access consciousness, Amerika da Gary Douglas tarafından ortaya çıkan ve Dr.Dain Heer ile birlikte geliştirilerek dünyaya yayılan bir sistemdir. Access daha fazla bilince erişmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış prosesler ve araçlar setidir.

Yargılardan uzak,olumlu veya olumsuz bizi kilitleyen , daha ötesine geçmemize izin vermeyen her türlü durum, duygu, düşünceden bizi sıfır noktasına taşımayı sağlayan çok etkili bir araçtır Bars…. Bilince bizi taşır.

Bilinç :yaşamımızda her anda kendimizi veya başka birini yargılamadan var olma yeteneğidir .

Her şeyi alma ,hiçbir şeyi reddetmeme ve hayatta arzuladığınız her şeyi – şu anda sahip olduğunuzdan daha büyük ve hayal edebileceğinizden daha fazla olan bir şeyi – yaratma yeteneğidir.

Olmasının mümkün olmadığına karar verdiğimiz her şey olmak için Access bars bize kapıları açmayı gösterir. …

Bars yaptıkça ve Bars seansı aldıkça ,beynimizde depolanan kutupluluğun elektrik yükü ortadan kalkar.

Barslarımız çalıştıkça beyin dalgaları yavaşlar. Hamilelerde çok etkili bir araçtır. Kolay, rahat ve sakin doğum sağlar.

Özellikle dikkat eksikliği ve hiper aktivite bozukluğu olanlarda hayatı kolaylaştırıcı etkisi vardır.

Seçim dünyası, tüm olasılıkların yaratabileceğiniz bir yer haline geldiği yerdir. Seçtiğinizde, olasılıkların kapısını açarsınız. Olasılığı seçtiğinizde, kapıyı daha büyük bir şekilde açarsınız. Daha fazlası için. Daha önce hiç düşünmediğiniz veya almadığınız şekillerde size teslim edebilecek bir şeye.

- GARY DOUGLAS

Hayatınızın ve yaşamınızın

"EVREN, GÖSTER Bana BAŞKA NE OLABİLİR" serüveni hakkında olup olmadığını hayal edebiliyor musunuz?

- DAIN HEER

Hiçbir sorun onu yaratan aynı bilinç seviyesinden çözülemez

- EINSTEIN

Access Bars™, bu güne kadar tüm dünyada binlerce insana; uyku, sağlık, kilo, para, seks, ilişkiler, endişe, stres ve benzeri daha birçok konuda hayatlarını istedikleri yönde değiştirmelerine yardım etti.

En kötü olasılıkla, seansı hayatınızdaki en iyi masajı almış olduğunuz duygusuyla tamamlayacaksınız.

En iyi olasılıkla, hayatınız büyük bir kolaylıkla olduğundan daha büyük bir hayata dönüşecek.

Bar seanslarının faydaları;

Aşırı kızgınlık, öfke, stres, üzüntü, tükenmişlik, yorgunluk gibi duygu ve hisler azalır.

Hayatta daha neşeli olmanızı sağlar.

Huzur, güven, sevinç, mutluluk gibi duyguların artmasını sağlar.

Önceden sinirlendiğiniz ve kabullenemediğiniz olaylar/insanlar artık canınızı sıkmaz.

Yargılarınız kalkmaya başladığı için hayatınıza küçük mucizeleri davet eder.

Odaklanmayı, mantık yürütmeyi, problem çözmeyi arttırır.

Hayattan daha fazla keyif almanızı sağlar.

Zihin ve bedendeki gerilimi yok eder.

Günlük yaşamın getirdiği stresi azaltır.

Yaşamın üzüntülerini en aza indirir.

Aşırı kızgınlık ve öfke eğilimlerini azaltır.

Öfke, yorgunluk, tükenmişlik gibi duygular tarafından vücudunuzda oluşturulmuş blokajları çözer.

Duygusal iniş çıkışları yatıştırarak daha dengeli bir ruh hali içinde olmanızı sağlar.

Psikomatik rahatsızlıkları azaltır.

Depresyonu ortadan kaldırarak neşeyi yaşamınıza geri döndürür.

Korkularınızın, fobilerinizin, endişelerinizin giderilmesini sağlar.

Enerjiyi arttırırken yıpranmayı azaltır.

Bedenin yaşlanma hızını azaltır.

Yıkıcı düşünceleri kökünden söküp atar.

Kafanızın içinde sürekli konuşup duran gereksiz düşünce diyaloglarını susturur.

Huzur, güven ve iyi hal duyguları yaratır.

Hem rahatlamış, hem de enerjik hissetmenizi sağlar.

Hamilelikte kolay, rahat ve sakin doğum sağlar.

Çocuklarda ve gençlerde sınav öncesi sıkıntı ve endişelerin giderilmesini sağlar.

Kendiniz ve diğer kişiler için zihninizde daha geniş bir kabullenme ortamı yaratmanızı sağlar. Bu kabullenme duygusu sayesinde ilişkilerde düzelme sağlanır. Kendinize koyduğunuz kısıtlamaları ortadan kaldırır, böylelikle hayatınızın her alanında daha fazla olasılığa yer açmanıza olanak sağlar.

EFT Terapi

Keşkeler, pişmanlıklar, ayrılıklar, duygusal travmalar kısacası insanı bir dönem derinden etkileyen ve geçti sanılan tüm hisler vücutta birikiyor. Biriken tüm bu duyguların kötü enerjisi ise zamanla fiziksel ve ruhsal problemlerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Duygusal Özgürleşme Tekniği-EFT, hayatı zorlaştıran negatif duyguların bedenden uzaklaştırılmasını sağlıyor.

Aslında her türlü fiziksel ve ruhsal sorunun nedeni, bedende birikmiş duygulardır. Bu biriken duygular, bedenin normal enerji dengesini bozar. Bozulan enerji dengesi de fiziksel ya da ruhsal sorunlara yol açar. EFT ile hastalıklara ya da ruhsal sorunlara neden olan bozuk enerjiyi bedenden dışarı akıtmak hedeflenmektedir

hangi durumlarda uygulanabilir?

EFT; öfke, stres, korku, endişe, üzüntü, suçluluk, güvensizlik, nefret, kıskançlık, öz güven eksikliği gibi bireyin ruh halini olumsuz etkileyen duyguları kontrol altına almak için uygulanabilir. Ayrılık anksiyetesinde, yalnızlık hissinde, bolluk ve bereket bilincine varmak gibi durumların hepsinde EFT vuruşları yapılabilir. Ayrıca EFT birçok fizyolojik sorunda, bağırsak ve göz problemleri gibi bazı rahatsızlıklarda, sigara gibi olumsuz alışkanlıklarda şaşırtıcı sonuçlar almanın mümkün olabildiği bir tekniktir.

Kuantum Düşünce Teknikleri

Kuantum düşünce tekniğinin temelinde hayatı nasıl algıladığımız fikri yatar. Herhangi bir konuda olumsuz düşünceler geliştirmeye başladığımızda o konuya dair yapabileceklerimiz kısıtlanır. Gelecekten korkmaya başlarsak yarına endişeyle yaklaşır, uzun vadeli planlar yapmamaya çalışırız. Bu da geleceğe dair ufkumuzu daraltır, olabilecek iyi şeylerin ihtimalini zedeler. Umutla ve cesurca hareket ettiğimizde önümüzde çok daha fazla olasılık belirir, daha fazla seçenek sunan bir gelecek ihtimali doğar. Yaşama nasıl yaklaşacağımız ise kontrol becerimizi ne kadar geliştirdiğimizle ilgili. Zihnimiz üzerinde kontrol sahibi olup onu doğru kullanabildiğimizde yaşamımız bambaşka bir yola girebilir. Yani kuantum düşünce yöntemi, “Düşüncelerini değiştir, hayatın değişsin!” mottosuyla açıklanabilir.

Kuantum düşünceyle hayatın size daha fazla olasılık sunmasını, önünüzde daha fazla kapı açmasını sağlayabilir ve olabilecek en iyi yaşamı daha mümkün hâle getirebilirsiniz. Herhangi bir olasılığa inanmadığınızda ona açılan kapıları kaçırabilirsiniz ama olumlu düşünüp hayal ettiğinizde yaşamınızı o olasılık için daha davetkâr hâle getirirsiniz. Hayatınıza neyi çağırırsanız onu yaşarsınız.

Kuantum düşünce yöntemini uygulamak, zihinsel farkındalığınızın artması anlamına da gelebilir. Bu sayede kendinizi ve içinde yaşadığınız dünyayı daha iyi tanıyabilir, evrenin işleyişi hakkında daha önce hiç fark etmediğiniz sırları keşfedebilirsiniz. Hayal ettiklerinize inanarak onlara doğru ve emin adımlarla yürümek, yaşam enerjinizin düzenlenmesine de yardımcı olabilir. Hayata daha pozitif bakabilir, kendinizle ve çevrenizle daha barışık hissedebilirsiniz.

NLP / TASAVVUF VE NLP

NLP’nin açılımı, Neuro Linguistic Programming’dir. Yani sinir sistemimizi, iletişim kanallarımızı kullanarak programlamak anlamına gelmektedir. “İnsanlar, kendi yaşamlarını istekleri doğrultusunda şekillendirebilmek ve gerek gördüğünde değiştirebilmek için ihtiyaç duyduğu tüm kaynaklara kendi içinde sahiptir.” NLP, önce kişinin kendini anlaması, kendi iç çelişkilerinden kurtulması, endişe ve korkulanndan sıyrılması ile başlayıp, çevresini, toplumu ve genel olarak dünyayı daha iyi anlamasını, yaptığı hareketlere bu gözle bakmasını ve davranışlarını buna göre düzenlemesini sağlayan bir sistemdir.

NLP başlı başına pozitif bir düşünce sistemidir. İnsanların bazıları geçmişteki kötü olaylara takılı kalarak, onların zihinsel ve duygusal gölgesinde hayatlarını sürdürürler; bazılarıysa geleceğin kaygılarıyla endişe dolu mutsuz bir hayat yaşar. NLP, insana geçmişten ders alarak bugüne odaklanmayı ve geleceği planlamayı öğreten bir bilimdir. NLP`nin geçmişi temizleme teknikleri ile kişiler geçmişteki kötü olayların etkisinden kurtulup, hedef belirleme teknikleriyle de bir misyon ve vizyon belirleyerek geleceğe umutla bakarlar. Bu sayede de günlük hayatlarını daha pozitif yaşama şansına sahip olurlar.

NLP, köklerini psikoterapiden aldığı için doğal olarak bu alanda özellikle iddialıdır. Öte yandan, insanın psikolojisinin kişinin bedeni üzerindeki etkileri ve iyileşme sürecinin modellenebilirliği nedenleriyle NLP, diğer terapi dallarında da güçlü bir araç olarak kullanılmaktadır.

NLP Terapisi; sağlık hizmeti niteliğinde olmayıp,farkındalığı arttırarak kişinin pozitif yönde değişimini sağlayan oldukça güçlü ve etkili bir terapi çalışmasıdır. Gerek var ise tıbbi tedavilerin yerine geçmemektedir.

REGRESYON ( GECMIS YASAM TERAPISI)

Regresyon terapisi, genel olarak geçmişte yaşanan olayların bugüne etkilerini konu alır. Özellikle çocukluk travmaları için verimli olabilen bir yöntemdir. Regresyon terapisinde bilinçaltına inebilmek adına sıklıkla hipnoz tekniği kullanılır. Bu noktada hipnoz tekniğinde uzman olan bir danışmandan bu terapiyi almak önemlidir. Pek çok avantajı olmasıyla birlikte, zihnimizde yarattığımız sahte anılar, bizleri bu teknikte yanıltabilir.

Burada asıl amaç bireylerin bugünkü sorunlarının kaynağına inmek ve çözümü orada aramaktır. Dolayısıyla pek çok kişi için sorunların ana kaynağının “bugün” olduğunu söylemek mümkün değildir.

Geçmiş deneyimler insanların bugünkü davranış ve düşünce kalıplarını oluşturduğu için geçmiş yaşam terapisi ile sorunların çözümüne odaklanmak uygulamanın ayırıcı özelliklerinden birisidir.

NEURO REBİRTH

Neuro Rebirth, kelime anlamı olarak, yeniden doğuş anlamına gelmektedir. Özellikle son yıllarda geliştirilmiş bir çok farklı yöntemin bir bütün olarak ele alındığı, ve bir çok farklı yöntemin birleşimi ile uygulanarak, fiziksel ve nörolojik olarak değişime uğrama, geliştirilen farkındalıkla, duygusal ve bedensel olarak özgürleşme olarak tanımlanabilir.

İçerisinde, TEMEL VE İLERİ SEVİYE EFT, NLP, DUYGUSAL YER DEĞİŞTİRME , PEAT, NEFES ve MEDİTASYON gibi bir çok metodolojinin özünü barındırmaktadır. Neuro Rebirth BİR HASTALIK TANISI KOYMA VEYA TEDAVİ YÖNTEMİ DEĞİLDİR.

Gecmiş atalardan veya çocukluğumuzdan itibaren farkına vardığımız ya da varamadığımız travmalarımız ve bastırılmış güdüler, fiziksel olarak tepkiler verebilir. Neuro Rebirth Yöntemi ile, iyileşme ve iyileşme sürecinizde farkındalık geliştirek , travmalarınızdan kurtulmanız mümkün

Rüyalar Ve Semboller

Rüyalar ve semboller

Rüyalar, bilinçaltımızın gizemli dünyasına açılan kapılardır. Rüyalar ve Semboller Eğitimi, bu gizemli dünyayı keşfetmek isteyenlere rehberlik ediyor. Rüyalarınızın dilini anlamayı ve sembollerin sırlarını çözmeyi öğrenerek içsel keşfe adım atın. Kendinizi daha iyi anlamak ve ruhsal büyümenizi desteklemek için bu eğitimle rüyaların ve sembollerin büyülü dünyasını keşfedin.

MINDFULNESS

Mindfulness, yaşadığın anı ve o anda etrafında gerçekleşenleri oldukları gibi fark etmek anlamına geliyor. Algılarını yeterince açıp zihinden geçen düşünceleri, vücudun hissettiklerini, kısacası gerçekleşenleri anlamak ve yargılamadan onlarla kalabilme durumudur.

Mindfulness için insanda eskiden beri olan doğal bir yetenek diyebiliriz. Ancak zamanla edindiğimiz farklı alışkanlıklar ve davranışlarla insanın bu yeteneği git gide zayıflamış. Bu yüzden de aslında “mindfulness” güçlendirilmesi gereken bir özellik. Mindfulness özelliğimiz geliştikçe zihnin berraklığı artar, yaşadıklarımız ve amaçlarımız netlik kazanır. Bilinçli farkındalığımız gelişir.

Mindfulness meditasyonu, dikkati belli bir noktada toplama konusunda geliştirilen bir beceridir. Şimdi, yani şu anın farkına varmak için farklı meditasyon teknikleri uygulanır. Bu meditasyon tekniklerini uygularken nefes, bilinç, odak gibi kavramlar fazlasıyla öne çıkar

Şehir hayatı, yoğun iş temposu, devamlı maruz kaldığımız şeyler dikkatimizi toparlama konusunda bizi bir hayli zorluyor. Mindfulness egzersizi de aslında bu konuda bize yardımcı oluyor. Dikkatimizin gittiği yönü toparlamamızı sağlıyor. Mindfulness egzersizi, bizim kontrolümüz dışında dağılan ve toparlamakta zorlandığımız dikkati son derece basit yöntemlerle toparlamakla yükümlü.

Bütünleştirici Psikoloji

Bilişsel davranışçı terapi

Bilişsel Davranışçı Terapi, psikoloji ve psikopatoloji alanında bilimsel bulgulara dayanarak geliştirilen bilimsel ilkelerin uygulanmasıyla ortaya çıkan bir psikoterapi yöntemidir. Öncelikle kişinin mevcut sorunlarına odaklanır, zamanla sınırlıdır ve daha çok problem çözer. Elbette, Bilişsel Davranışçı Terapi yalnızca danışanların mevcut sorunlarını çözmekle kalmaz, aynı zamanda yaşamları boyunca sorunlarını çözmek için kullanabilecekleri belirli becerileri de öğretir. Bu beceriler çarpık düşünceleri tespit etmek, inançları değiştirmek, çevre ile yeni ilişkiler kurmak ve davranışları değiştirmektir.

Psikanalitik Psikoterapi

Psikanalitik psikoterapiler, psikanalitik teoriyi kullanan uygulamalardır. Sorunların gelişiminde geçmişin etkisi ve bilinçsiz süreçlerin varlığının kabul edilmesi temel varsayımlardır. Psikanalitik psikoterapinin amacı bilinçdışı çelişkileri bilinç düzeyine çıkarmak ve çözüme ulaşmaktır.

Duygu Odaklı Terapi

Duygu odaklı terapi, danışanların gelişimini ve refahını sağlayan kalıcı veya sürekli değişim için duygusal değişimin gerekli olduğunu savunur. Bu ampirik yaklaşımda kabul edilmeye, ifade edilmeye, organize edilmeye, yansıtılmaya ve dönüştürülmeye çalışılır.

Aile ve Çift Terapisi

İletişim ve etkileşimde zihinsel ve duygusal öğrenmenin gerekli olduğu "çift ve aile danışmanlığı" aslında aile üyelerine, evli veya yaşayan çiftlere uygulanan bir tür psikolojik danışma türüdür. Terapistin eşlerin kendisinden çok eşler arasındaki ilişkiye odaklandığı evlilik danışmanlığının amacı; evlilik iletişimi, empati ve uyumu artırarak evlilik ilişkisini yeniden düzenlemek, mevcut ilişki sorunlarını iyileştirmek ve eşlerde görülen davranış bozukluklarını ortadan kaldırmaktır. Bu amaçla terapist problemi değerlendirir ve danışanı problem çözme sürecine dahil eder. Bu süreç, müşteriler için geçmiş ve gelecekteki iletişim ve ilişki süreçlerini yönetmenin yanı sıra problemi çözmede bir dönüşüm sağlar.